Виробник комп'ютерів ASUS зазнав кібератаки

Виробник комп'ютерів ASUS зазнав кібератаки

Провідний виробник комп'ютерів ASUS зазнав кібератаки, що дозволило хакерам відправити шкідливе програмне забезпечення більше ніж 50 тисячам клієнтів, стверджують дослідники.

Після компрометації на базі тайванського сервера технічної компанії, хакери зробили це так, ніби ASUS посилає своїм користувачам легальні оновлення програмного забезпечення, навантажені шкідливим програмним забезпеченням.

Незрозуміло, хто стоїть за атакою на утиліту ASUS Live Update, але він був виявлений Касперським через антивірусне програмне забезпечення, встановлене на десятках тисяч комп'ютерів ASUS.

Kaspersky зафіксував 57000 заражених ноутбуків ASUS, але за оцінками оновлення, ймовірно було поширено на мільйон. Виявилося, що нападники націлювались лише близько 600 конкретних машин.

Зловмисне програмне забезпечення виявилося непоміченим протягом кількох місяців, оскільки воно використовувало легітимні підписи ASUS і виглядало автентичним для тих, хто отримав повідомлення, яке повідомляє їм про оновлення комп'ютера.

Дослідники вперше виявили кібер-атаку, яка відбулася у червні-листопаді минулого року.

Джерело: telegraph.co.uk